Haemme patentti- ja tavaramerkkiassistentteja
Etsimme toimintaamme vahvistamaan patentti- ja tavaramerkkiassistentteja vakituisiin työsuhteisiin pääkonttoriimme Ruoholahteen.
Patenttiasiamies Erik Goussevia on haastateltu Lawyer Monthly -lehteen Venäjän IPR-lainsäädännöstä ja patentointiprosessista.
Etsimme toimintaamme vahvistamaan patentti- ja tavaramerkkiassistentteja vakituisiin työsuhteisiin pääkonttoriimme Ruoholahteen.
OTK, VT Lotta Ahovaara on aloittanut 4.1.2021 IP-lakimiehenä Papula-Nevinpatin tavaramerkkiosastolla.
Osana Papula-Nevinpatin järjestämää webinaaria, jossa puhujana oli Tomi Konkonen, tämä artikkeli selventää minkälaisia haasteita ohjelmistokeksintöjen patentointiin liittyy tekoälyn ja IoT-järjestelmien aikakaudella, ja kuinka näitä haasteita pystytään ratkaisemaan.
Kvanttiteknologiayritys IQM pyrkii alansa markkinajohtajaksi Euroopassa. Yrityksen vahvuuksia ovat tuotekehitysosaaminen, huipputeknologia sekä kasvava patenttisalkku, jota Papula-Nevinpat auttaa suojaamaan.