
Folke Johansson siirtyy Nokia Oyj:stä Papula-Nevinpatin patenttiosaston johtajaksi
”Olemme erittäin tyytyväisiä saadessamme alallamme kansainvälisestikin arvostetun ammattilaisen vahvistamaan huippuammattitaitoista joukkoamme. Johansson vastaa uudessa tehtävässään yrityksemme asiakkuuksien ja koko toimintaympäristömme kehittämisestä ja vahvistaa entisestään patenttiasiamiestiimiämme hakemus-, riita- ja IPR-strategiaan liittyvissä asioissa”, sanoo toimitusjohtaja Markku Simmelvuo Papula-Nevinpatista.
Folke Johansson toteaa uudesta tehtävästään: ”Olen innoissani saadessani mahdollisuuden, jossa voin hyödyntää immateriaaliosaamistani uudessa ympäristössä. Tehtävä Papula-Nevinpatissa luo tilaisuuden perehtyä laajemmin suomalaiseen ja kansainväliseen yritysmaailmaan. Odotan laaja-alaisuutta eri tekniikan aloilta Papula-Nevinpatin monipuolisen ja kansainvälisen asiakaskunnan myötä. Uskon, että pystyn tuomaan uusia toimintamalleja sekä Papula-Nevinpatin asiakkaille että yrityksen sisälle.”
Papula-Nevinpat
Papula-Nevinpat on kansainvälisesti tunnettu patentti-, malli- ja tavaramerkkitoimisto. Papula-Nevinpat tunnetaan vahvana ja kokeneena Euroopan ja Euraasian teollisoikeusasioiden osaajana. Papula-Nevinpatilla on toimistoja Suomen pääkonttorin lisäksi Venäjällä, Valko-Venäjällä, Ukrainassa, Kazakstanissa ja Uzbekistanissa. Papula-Nevinpatin avulla saat suojan innovaatiollesi missä päin maailmaa tahansa.
www.papula-nevinpat.com
Lisätietoja lehdistölle:
Papula-Nevinpat
Markku Simmelvuo, toimitusjohtaja
Puh. 040 545 4484
Papula-Nevinpat
Marika Kojo, viestintäpäällikkö
Puh. 0400 816 384