IPR-asiantuntijat

Palvelumallimme on henkilökohtainen, joten IPR-asiaasi meillä hoitaa sinulle nimetty ammattilainen. Asiantuntijoidemme joukosta löydät osaajan kaikille tekniikan alueille.

BELOTCERKOVSKII ALEX
Patenttikäsittelijä
Anturit Aurinkokennot Grafeeni Hiilinanoputket Kiteenkasvatus Liikkuvattyökoneet Nanoelektroniikka Nanorakenteet Optoelektroniikka Polymeeritekniikka Puettavaelektroniikka Fysiikka Materiaalitekniikka Nanotekniikka Puolijohdetekniikka
BILYK ALEXANDR
Patenttiasiamies (Venäjä, Euraasia)
Biokemia Biopolttoaineet Geenitekniikka Lääkeaineet Mikrobiologisetprosessit Orgaaninenkemia Ympäristötekniikka Biotekniikka Elintarviketekniikka Kemia
BRAX MATTI
Eurooppapatenttiasiamies
5G Analogiaelektroniikka Antennitekniikka Anturit Digitaalielektroniikka Kiinteätverkot Kvanttikoneet Kvanttitietokoneet Langattomatverkot Puhelimet RF-elektroniikka RF-tekniikka Suprajohteet Valaisimet Verkot Elektroniikka Fysiikka Laskennallinentekniikka Matkaviestintekniikka Mittaustekniikka Radiotekniikka Sähkötekniikka Tietoliikenne-javiestintätekniikka
CHERKAS DMITRY
Patenttiasiamies (Venäjä, Euraasia)
Kemiantekniikka Orgaaninenkemia Paperikoneet Polymeeritekniikka Kemia Puunjalostustekniikka
DMITRIEV ANDREY V.
Patenttiasiamies
Biokemia Lääkeaineet Lääketieteellisetlaitteet Orgaaninenkemia Kemia
FEIRING KATJA
Patenttiasiamies
Biokemia Biomuovit Biopolttoaineet Grafeeni Hiilinanoputket Kemiantekniikka Kiteenkasvatus Lääkeaineet Mikrobiologisetprosessit Nanorakenteet Orgaaninenkemia Polymeeritekniikka Biotekniikka Elintarviketekniikka Kemia Materiaalitekniikka Nanotekniikka
GOGOLEVA ELENA
Patentti- ja malliasiamies
Energiantuotantomenetelmät Flotaatio Hydrauliikka Ilmanvaihtotekniikka Kappaleenkäsittelyjärjestelmät Lääketieteellisetlaitteet Laivanrakennus Liikkuvattyökoneet Mallienrekisteröinti Mallisuojausprosessit Muotoilunsuojaamiseenliittyväkonsultointi Pakkaustekniikka Palontorjuntatekniikka Paperikoneet Polttotekniikka Sähkönsiirto Suojausstrategiat Tutkimukset Uusiutuvaenergia Valmistustekniikka Voimalaitteet Ympäristötekniikka Energiatekniikka Konetekniikka Mekaniikka Mineraalienrikastusjametallurgia Prosessitekniikka Puunjalostustekniikka Rakennustekniikka Sähkötekniikka Sähkövoimatekniikka
HEINE PAULIINA
Tavaramerkkilakimies
Domain-palvelut Konsultointi Lisenssi-jasiirtosopimukset Riita-asiat Tavaramerkinrekisteröinti Tavaramerkinrekisteröintikansainvälisesti Tavaramerkkioikeudenkäynnit Tavaramerkkiprosessit Tavaramerkkistrategiat Tullihakemukset Tuoteväärennökset Tutkimukset Väitteet Valitukset
HEINO MIKA
Patenttiasiamies
5G Kiinteätverkot Koneoppiminen Koodaus Kuvantaminen Kvanttikoneet Lääketieteellisetohjelmistot Langattomatverkot Ohjelmistot Optiikka Prosessorit Puhelimet Salaus Verkot Lääketieteellinentekniikka Matkaviestintekniikka Tekoäly Tietoliikenne-javiestintätekniikka Tietotekniikkajaohjelmistot
HEINÄNEN PEKKA
Eurooppapatenttiasiamies
Energiantuotantomenetelmät Hydrauliikka Ilmanvaihtotekniikka Jätteidenkäsittelytekniikka Kappaleenkäsittelyjärjestelmät Laivanrakennus Liikkuvattyökoneet Pakkaustekniikka Palontorjuntatekniikka Paperikoneet Polttotekniikka Valmistustekniikka Voimalaitteet Ympäristötekniikka Automaatiotekniikka Energiatekniikka Konetekniikka Mekaniikka Prosessitekniikka Puunjalostustekniikka Rakennustekniikka
HELINO TIMO
Senior Counsel
Energiatekniikka Konetekniikka Optiikka Rakennustekniikka Sähkötekniikka
Senior Counsel
HUHDANMÄKI LAURA
Patenttiasiantuntija
Uusiutuvaenergia Yleinensähkötekniikka Elektroniikka Sähkötekniikka Tehoelektroniikka Tietoliikenne-javiestintätekniikka Tietotekniikkajaohjelmistot
HÄMÄLÄINEN ANNIKKI
Tavaramerkkilakimies
Domain-palvelut IVY-maidenlainsäädäntö Juridisetpalvelut-Venäjä Konsultointi Lisenssi-jasiirtosopimukset Riita-asiat Tavaramerkinrekisteröinti Tavaramerkinrekisteröintikansainvälisesti Tavaramerkkioikeudenkäynnit Tavaramerkkiprosessit Tavaramerkkistrategiat Tullihakemukset Tuoteväärennökset TuoteväärennöksetIVY-maissajaVenäjällä Tutkimukset Väitteet Valitukset
IGNATEV ALEXEY
Patenttiasiamies (Venäjä, Euraasia)
Analogiaelektroniikka Anturit Aurinkokennot Diffraktiivinenoptiikka Digitaalielektroniikka Energiantuotantomenetelmät Fotoniikka Hydrauliikka Kappaleenkäsittelyjärjestelmät Koneautomaatio Lääketieteellinenelektroniikka Lääketieteellisetlaitteet Laivanrakennus Mikroelektroniikka Optoelektroniikka Pakkaustekniikka Palontorjuntatekniikka Paperikoneet Polttotekniikka Puettavaelektroniikka Valmistustekniikka Valodetektorit Voimalaitteet Energiatekniikka Konetekniikka Mekaniikka Mittaustekniikka Optiikka
JOHANSSON FOLKE
Patenttiosaston johtaja, eurooppapatenttiasiamies
Optoelektroniikka Puhelimet Elektroniikka Optiikka Puolijohdetekniikka Sähkötekniikka Tekoäly Tietoliikenne-javiestintätekniikka
KLIMASHINA MARINA M.
Patenttiasiantuntija
Biokemia Geenitekniikka Mikrobiologisetprosessit Biotekniikka
Patenttiasiantuntija
KONKONEN TOMI
Tiiminvetäjä, ICT ja sähkötekniikka, eurooppapatenttiasiamies
5G Analogiaelektroniikka Antennitekniikka Anturit Automaatioprosessitjaohjelmointi Digitaalielektroniikka Kiinteätverkot Kiteenkasvatus Koneoppiminen Koodaus Kuvantaminen Kvanttikoneet Lääketieteellinenelektroniikka Lääketieteellisetlaitteet Lääketieteellisetohjelmistot Langattomatverkot MEMS Mikroelektroniikka Ohjelmistot Prosessorit Puettavaelektroniikka Puettavataiihmisintegroituelektroniikka Puhelimet RF-elektroniikka RF-tekniikka Sähkönsiirto Salaus Suurjännitetekniikka Valaisimet Valodetektorit Verkot Yleinensähkötekniikka Automaatiotekniikka Elektroniikka Lääketieteellinentekniikka Laskennallinentekniikka Matkaviestintekniikka Mittaustekniikka Puolijohdetekniikka Radiotekniikka Sähkötekniikka Sähkövoimatekniikka Tehoelektroniikka Tekoäly Tietoliikenne-javiestintätekniikka Tietotekniikkajaohjelmistot
KONOPATSKAYA TATIANA
Tavaramerkkiasiamies
Juridisetpalvelut-Venäjä Konsultointi Lisenssi-jasiirtosopimukset Riita-asiat Tavaramerkinrekisteröinti Tavaramerkinrekisteröintikansainvälisesti Tavaramerkkiprosessit Tavaramerkkistrategiat Tutkimukset Väitteet Valitukset
KORHONEN JUKKA
Tiiminvetäjä, mekaniikka ja fysiikka, eurooppapatenttiasiamies
Anturit Aurinkokennot Diffraktiivinenoptiikka Fotoniikka MEMS Nanorakenteet Optoelektroniikka Valodetektorit Elektroniikka Fysiikka Konetekniikka Materiaalitekniikka Mekaniikka Mittaustekniikka Nanotekniikka Optiikka Puolijohdetekniikka Rakennustekniikka
KUOSMANEN TIMO
Eurooppapatenttiasiamies
Energiantuotantomenetelmät Hydrauliikka Ilmanvaihtotekniikka Jätteidenkäsittelytekniikka Kappaleenkäsittelyjärjestelmät Koneautomaatio Laivanrakennus Liikkuvattyökoneet Pakkaustekniikka Palontorjuntatekniikka Paperikoneet Polymeeritekniikka Teollisuusautomaatio Uusiutuvaenergia Valmistustekniikka Voimalaitteet Ympäristötekniikka Automaatiotekniikka Energiatekniikka Konetekniikka Materiaalitekniikka Mekaniikka Prosessitekniikka Puunjalostustekniikka Rakennustekniikka
LAINE TERHO
Eurooppapatenttiasiamies
Hydrauliikka Jätteidenkäsittelytekniikka Kappaleenkäsittelyjärjestelmät Liikkuvattyökoneet Pakkaustekniikka Palontorjuntatekniikka Paperikoneet Valmistustekniikka Voimalaitteet Ympäristötekniikka Automaatiotekniikka Konetekniikka Mekaniikka Prosessitekniikka Puunjalostustekniikka Rakennustekniikka
LANG TEEMU
Chief Digital Officer (CDO), patenttiasiamies
Koneoppiminen Nanotekniikka Puolijohdetekniikka Tekoäly
LEHESRANTA SATU
Eurooppapatenttiasiamies
Biokemia Biomuovit Biopolttoaineet Geenitekniikka Kemiantekniikka Lääkeaineet Mikrobiologisetprosessit Orgaaninenkemia Polymeeritekniikka Sähkökemia Ympäristötekniikka Biotekniikka Elintarviketekniikka Kemia Materiaalitekniikka Mineraalienrikastusjametallurgia Prosessitekniikka
MALYSH VITALY
Patenttiasiamies
5G Analogiaelektroniikka Antennitekniikka Anturit Aurinkokennot Diffraktiivinenoptiikka Digitaalielektroniikka Fotoniikka Grafeeni Hiilinanoputket Infrapunakuvantaminen Kiteenkasvatus Koneoppiminen Koodaus Kvanttikoneet Kvanttitietokoneet Lääketieteellinenelektroniikka Langattomatverkot MEMS Mikroelektroniikka Nanoelektroniikka Nanorakenteet Ohjelmistot Optoelektroniikka Polymeerientyöstökoneetja-laitteet Polymeeritekniikka Prosessorit Puettavaelektroniikka Puettavataiihmisintegroituelektroniikka Puhelimet RF-elektroniikka RF-tekniikka Sähkönsiirto Salaus Suprajohteet Suurjännitetekniikka Uusiutuvaenergia Valaisimet Valodetektorit Verkot Voimalaitteet Yleinensähkötekniikka Elektroniikka Fysiikka Konetekniikka Laskennallinentekniikka Materiaalitekniikka Matkaviestintekniikka Mittaustekniikka Nanotekniikka Optiikka Puolijohdetekniikka Radiotekniikka Sähkötekniikka Sähkövoimatekniikka Tehoelektroniikka Tekoäly Tietoliikenne-javiestintätekniikka Tietotekniikkajaohjelmistot
MANNINEN TEEMU
Patenttiasiamies
5G Anturit Fotoniikka Koneoppiminen Koodaus Kvanttitietokoneet Langattomatverkot MEMS Nanoelektroniikka Optoelektroniikka Prosessorit Puhelimet Salaus Verkot Elektroniikka Fysiikka Matkaviestintekniikka Nanotekniikka Optiikka Puolijohdetekniikka Radiotekniikka Tekoäly Tietoliikenne-javiestintätekniikka Tietotekniikkajaohjelmistot
MAXIMOVA VERA
Patenttiasiamies
Biokemia Geenitekniikka Lääkeaineet Mikrobiologisetprosessit Orgaaninenkemia Biotekniikka Kemia
MEINANDER KRISTIAN
Patenttiasiantuntija
Biokemia Biomuovit Biopolttoaineet Flotaatio Grafeeni Hiilinanoputket Kemiantekniikka Kiteenkasvatus Lääkeaineet Nanorakenteet Orgaaninenkemia Polttotekniikka Polymeeritekniikka Sähkökemia Elintarviketekniikka Kemia Lääketieteellinentekniikka Materiaalitekniikka Mineraalienrikastusjametallurgia Nanotekniikka Prosessitekniikka Puunjalostustekniikka
Patenttiasiantuntija
MIKKOLA HEIDI
Hallintojohtaja, EU-tavaramerkkilakimies
Domain-palvelut Juridisetpalvelut-Venäjä Konsultointi Lisenssi-jasiirtosopimukset Riita-asiat Tavaramerkinrekisteröinti Tavaramerkinrekisteröintikansainvälisesti Tavaramerkkioikeudenkäynnit Tavaramerkkiprosessit Tavaramerkkistrategiat Tullihakemukset Tuoteväärennökset TuoteväärennöksetIVY-maissajaVenäjällä Tutkimukset Väitteet Valitukset
MIKKOLA JUSSI
EU-tavaramerkkilakimies
Juridisetpalvelut-Venäjä Konsultointi Lisenssi-jasiirtosopimukset Riita-asiat Tavaramerkinrekisteröinti Tavaramerkinrekisteröintikansainvälisesti Tavaramerkkioikeudenkäynnit Tavaramerkkiprosessit Tavaramerkkistrategiat Tullihakemukset Tuoteväärennökset TuoteväärennöksetIVY-maissajaVenäjällä Tutkimukset Väitteet Valitukset
NISSINEN MIKKO
Patenttiasiamies
Energiantuotantomenetelmät Hydrauliikka Ilmanvaihtotekniikka Jätteidenkäsittelytekniikka Kappaleenkäsittelyjärjestelmät Koneautomaatio Laivanrakennus Liikkuvattyökoneet Pakkaustekniikka Palontorjuntatekniikka Paperikoneet Polttotekniikka Teollisuusautomaatio Valmistustekniikka Voimalaitteet Ympäristötekniikka Automaatiotekniikka Energiatekniikka Konetekniikka Mekaniikka Prosessitekniikka Puunjalostustekniikka Rakennustekniikka
NOKKANEN IRMELI
Eurooppamalliasiamies, EU-tavaramerkkilakimies
Lisenssi-jasiirtosopimukset Malleihinliittyvätriidat Mallienrekisteröinti Mallisuojausprosessit Muotoilunsuojaamiseenliittyväkonsultointi Suojausstrategiat Tullihakemukset Tuoteväärennökset Tutkimukset Väitteet Valitukset
NORRGÅRD LINDA
Tiiminvetäjä, kemia ja prosessitekniikka, eurooppapatenttiasiamies
Biomuovit Biopolttoaineet Flotaatio Kemiantekniikka Lääkeaineet Nanorakenteet Orgaaninenkemia Polymeeritekniikka Sähkökemia Elintarviketekniikka Kemia Materiaalitekniikka Mineraalienrikastusjametallurgia Prosessitekniikka
PALMOS RIIKKA
Tavaramerkkiosaston johtaja, EU-tavaramerkkilakimies
Domain-palvelut IVY-maidenlainsäädäntö Juridisetpalvelut-Venäjä Konsultointi Lisenssi-jasiirtosopimukset Riita-asiat Tavaramerkinrekisteröinti Tavaramerkinrekisteröintikansainvälisesti Tavaramerkkioikeudenkäynnit Tavaramerkkiprosessit Tavaramerkkistrategiat Tullihakemukset Tuoteväärennökset TuoteväärennöksetIVY-maissajaVenäjällä Tutkimukset Väitteet Valitukset
PERÄLÄ PIA
Patenttiasiamies, eurooppamalliasiamies
Biomuovit Biopolttoaineet Energiantuotantomenetelmät Kemiantekniikka Paperikoneet Polttotekniikka Polymeerientyöstökoneetja-laitteet Polymeeritekniikka Sähkökemia Uusiutuvaenergia Ympäristötekniikka Energiatekniikka Kemia Materiaalitekniikka Prosessitekniikka Puunjalostustekniikka
PIIRONEN MIKKO
Eurooppapatenttiasiamies
5G Automaatioprosessitjaohjelmointi Kiinteätverkot Koneoppiminen Koodaus Lääketieteellisetlaitteet Lääketieteellisetohjelmistot Langattomatverkot Ohjelmistot Optiikka Prosessorit Puhelimet Salaus Teollisuusautomaatio Verkot Matkaviestintekniikka Tekoäly Tietoliikenne-javiestintätekniikka
POLIKARPOV ALEXANDER V.
Patenttiasiamies (Euraasia)
Analogiaelektroniikka Anturit Koneautomaatio Teollisuusautomaatio Automaatiotekniikka Elektroniikka
POPOV DMITRIY I.
Patenttiasiamies (Venäjä, Euraasia)
Analogiaelektroniikka Anturit Diffraktiivinenoptiikka Digitaalielektroniikka Energiantuotantomenetelmät Flotaatio Hydrauliikka Kemiantekniikka Kiteenkasvatus Lääketieteellinenelektroniikka Lääketieteellisetlaitteet Mikroelektroniikka Polttotekniikka Sähkönsiirto Suprajohteet Suurjännitetekniikka Uusiutuvaenergia Valodetektorit Yleinensähkötekniikka Mittaustekniikka Optiikka Puolijohdetekniikka Sähkötekniikka Tehoelektroniikka
PRONYAEV VIKTOR
Patenttiasiamies
Orgaaninenkemia Polymeerientyöstökoneetja-laitteet Polymeeritekniikka Kemia
PUTINTSEV ALEXEY
Patenttiasiamies (Venäjä, Euraasia)
Analogiaelektroniikka Anturit Digitaalielektroniikka Infrapunakuvantaminen Kuvantaminen Lääketieteellinenelektroniikka Mikroelektroniikka Optoelektroniikka Puettavaelektroniikka Puettavataiihmisintegroituelektroniikka Valodetektorit Matkaviestintekniikka Radiotekniikka Tietoliikenne-javiestintätekniikka Tietotekniikkajaohjelmistot
SELIN JORMA
Patenttiasiamies
Anturit Aurinkokennot Diffraktiivinenoptiikka Flotaatio Fotoniikka MEMS Nanoelektroniikka Nanorakenteet Optoelektroniikka Sähkökemia Valodetektorit Elektroniikka Fysiikka Kemia Materiaalitekniikka Mineraalienrikastusjametallurgia Mittaustekniikka Nanotekniikka Optiikka Puolijohdetekniikka
SENNOVA TATYANA A.
Patenttiasiantuntija
Biopolttoaineet Kemiantekniikka Kiteenkasvatus Polttotekniikka Kemia Mineraalienrikastusjametallurgia Prosessitekniikka
Patenttiasiantuntija
SERPKOVA NATALIYA
Asianajaja, patentti- ja tavaramerkkiasiamies, Senior Counsel
Automaatioprosessitjaohjelmointi Biomuovit Biopolttoaineet Domain-palvelut Energiantuotantomenetelmät Flotaatio Grafeeni Hiilinanoputket Hydrauliikka Jätteidenkäsittelytekniikka Juridisetpalvelut-Venäjä Kappaleenkäsittelyjärjestelmät Koneautomaatio Konsultointi Kvanttitietokoneet Lääketieteellinenelektroniikka Lääketieteellisetlaitteet Lääketieteellisetohjelmistot Laivanrakennus Liikkuvattyökoneet Lisenssi-jasiirtosopimukset Malleihinliittyvätriidat Mallisuojausprosessit MEMS Muotoilunsuojaamiseenliittyväkonsultointi Nanorakenteet Pakkaustekniikka Palontorjuntatekniikka Paperikoneet Polttotekniikka Polymeerientyöstökoneetja-laitteet Polymeeritekniikka Puettavataiihmisintegroituelektroniikka Riita-asiat Suojausstrategiat Tavaramerkkioikeudenkäynnit Tavaramerkkiprosessit Tavaramerkkistrategiat Teollisuusautomaatio Tullihakemukset Tuoteväärennökset TuoteväärennöksetIVY-maissajaVenäjällä Uusiutuvaenergia Väitteet Valitukset Valmistustekniikka Voimalaitteet Ympäristötekniikka Automaatiotekniikka Elintarviketekniikka Energiatekniikka Konetekniikka Lääketieteellinentekniikka Laskennallinentekniikka Materiaalitekniikka Mekaniikka Mineraalienrikastusjametallurgia Prosessitekniikka Puunjalostustekniikka
Asianajaja, patentti- ja tavaramerkkiasiamies, Senior Counsel
SHIBAEV RUSLAN
Asianajaja
Domain-palvelut Juridisetpalvelut-Venäjä Konsultointi Lisenssi-jasiirtosopimukset Malleihinliittyvätriidat Mallisuojausprosessit Muotoilunsuojaamiseenliittyväkonsultointi Riita-asiat Suojausstrategiat Tavaramerkkioikeudenkäynnit Tavaramerkkiprosessit Tavaramerkkistrategiat Tullihakemukset Tuoteväärennökset TuoteväärennöksetIVY-maissajaVenäjällä Väitteet Valitukset
Asianajaja
SIMMELVUO MARKKU
Toimitusjohtaja, eurooppapatenttiasiamies
Tietoliikenne-javiestintätekniikka
SMIRNOVA MARINA
Patentti- ja tavaramerkkiasiamies
Juridisetpalvelut-Venäjä Konsultointi Lisenssi-jasiirtosopimukset Riita-asiat Tavaramerkinrekisteröinti Tavaramerkinrekisteröintikansainvälisesti Tavaramerkkioikeudenkäynnit Tavaramerkkiprosessit Tavaramerkkistrategiat Tutkimukset Väitteet Valitukset
SO IRINA
Patenttiasiamies (Euraasia)
SOKOLOVA MARINA
Patenttiasiamies (Venäjä, Euraasia)
Biokemia Geenitekniikka Lääkeaineet Mikrobiologisetprosessit Biotekniikka Elintarviketekniikka
TSARENKO OLGA
Patenttiasiamies
Biokemia Geenitekniikka Lääkeaineet Mikrobiologisetprosessit Orgaaninenkemia Biotekniikka Kemia
TULLILA ANSSI
Eurooppapatenttiasiamies
5G Kiinteätverkot Koneoppiminen Koodaus Langattomatverkot Ohjelmistot Prosessorit Puhelimet Salaus Verkot Matkaviestintekniikka Tekoäly Tietoliikenne-javiestintätekniikka Tietotekniikkajaohjelmistot
TUPALA MIIKA
Eurooppapatenttiasiamies
5G Koneoppiminen Koodaus Langattomatverkot Ohjelmistot Puhelimet RF-elektroniikka RF-tekniikka Salaus Verkot Elektroniikka Matkaviestintekniikka Radiotekniikka Tekoäly Tietoliikenne-javiestintätekniikka Tietotekniikkajaohjelmistot
VIIK ERIK
Patenttiasiamies
Anturit MEMS Suprajohteet Fysiikka Materiaalitekniikka Mittaustekniikka Puolijohdetekniikka
VIRTANEN SANNA
Patenttiasiamies-trainee
Biomuovit Biopolttoaineet Energiantuotantomenetelmät Kemiantekniikka Nanorakenteet Paperikoneet Polttotekniikka Polymeeritekniikka Ympäristötekniikka Kemia Materiaalitekniikka Prosessitekniikka Puunjalostustekniikka
Patenttiasiamies-trainee
VOUTILAINEN JUHA
Patenttiasiamies
Anturit Aurinkokennot Automaatioprosessitjaohjelmointi Diffraktiivinenoptiikka Grafeeni Hiilinanoputket Infrapunakuvantaminen Kappaleenkäsittelyjärjestelmät Koneautomaatio Koneoppiminen Kuvantaminen Kvanttikoneet Kvanttitietokoneet Lääketieteellinenelektroniikka Lääketieteellisetlaitteet Lääketieteellisetohjelmistot Liikkuvattyökoneet MEMS Mikroelektroniikka Nanoelektroniikka Nanorakenteet Ohjelmistot Optiikka Puettavaelektroniikka Puettavataiihmisintegroituelektroniikka Sähkönsiirto Suprajohteet Teollisuusautomaatio Valodetektorit Verkot Yleinensähkötekniikka Automaatiotekniikka Elektroniikka Fysiikka Lääketieteellinentekniikka Laskennallinentekniikka Materiaalitekniikka Mekaniikka Mittaustekniikka Nanotekniikka Optiikka Rakennustekniikka Sähkötekniikka Sähkövoimatekniikka Tekoäly Tietoliikenne-javiestintätekniikka Tietotekniikkajaohjelmistot
YLITALO MATTI
Eurooppapatenttiasiamies
Energiantuotantomenetelmät Flotaatio Hydrauliikka Jätteidenkäsittelytekniikka Kappaleenkäsittelyjärjestelmät Koneautomaatio Lääketieteellisetlaitteet Laivanrakennus Liikkuvattyökoneet Pakkaustekniikka Palontorjuntatekniikka Paperikoneet Polttotekniikka Polymeerientyöstökoneetja-laitteet Polymeeritekniikka Teollisuusautomaatio Uusiutuvaenergia Valmistustekniikka Voimalaitteet Ympäristötekniikka Automaatiotekniikka Energiatekniikka Konetekniikka Lääketieteellinentekniikka Materiaalitekniikka Mekaniikka Mineraalienrikastusjametallurgia Prosessitekniikka Puunjalostustekniikka Rakennustekniikka
ZUEV EVGENY
Patenttiasiamies
Analogiaelektroniikka Digitaalielektroniikka Langattomatverkot Mikroelektroniikka RF-elektroniikka RF-tekniikka Elektroniikka Fysiikka Matkaviestintekniikka Radiotekniikka Tietoliikenne-javiestintätekniikka
Patenttiasiamies