Opastusta high tech -keksintöjen patentointiin
Eurooppapatenttiasiamies Matti Brax käsitteli Papula-Nevinpatin järjestämässä webinaarissa uusien teknologioiden patentoimista kvanttilaskennan näkökulmasta - lue vinkit!
Nyt sinulla on mahdollisuus kysyä tavaramerkeistä mitä vain! Kokeneet asiantuntijamme vastaavat sinulle veloituksetta.
Tavaramerkki ja brändi koskevat melkein kaikkea – brändiä rakennetaan, luodaan ja se ulottuu aina kahvikupista somepäivityksiin.
Jos pohdit esimerkiksi seuraavia kysymyksiä, ota meihin yhteys alla olevan yhteydenottolomakkeen kautta ja vastaamme sinulle niin pian kuin mahdollista.
Tavaramerkki ja brändi ovat yrityksen tärkein pääoma, toiminnan sydän. Oikein suojattu, käytetty ja hyvin erottuva tavaramerkki ja sen ympärille taitavasti rakennettu brändi yhdessä laadukkaan tuotteen tai palvelun kanssa vahvistavat yrityksen toimintaedellytyksiä ja edistävät positiivisten mielikuvien syntymistä tuotteesta, palvelusta sekä itse yrityksestä.
Voit lukea lisää asiantuntijamme Riikka Palmoksen blogista.
Ota yhteys tästä tavaramerkkiasiantuntijoihimme ja kysy tavaramerkeistä mitä vain! Kampanjamme on voimassa 31.12.2020 asti.
Eurooppapatenttiasiamies Matti Brax käsitteli Papula-Nevinpatin järjestämässä webinaarissa uusien teknologioiden patentoimista kvanttilaskennan näkökulmasta - lue vinkit!
Tervetuloa yli sadan asiantuntijan joukkoomme. Etsimme patenttiassistentteja määräaikaisiin työsuhteisiin Helsingin toimipaikkaamme.
Venäjä on ottanut käyttöön erilaisia vastatoimia sille asetetuille pakotteille. Yksi hiljattain käyttöön otetuista teollisoikeuksia koskevista vastatoimista on maaliskuussa 2022 annettu säädös, jolla laillistetaan tiettyjen tavaroiden rinnakkaistuonti Venäjälle.
EU-tavaramerkkilakimiehemme Riikka Palmos kirjoittaa IP-oikeuksien tilanteesta Venäjällä.