Haemme patentti- ja tavaramerkkiassistentteja
Etsimme toimintaamme vahvistamaan patentti- ja tavaramerkkiassistentteja vakituisiin työsuhteisiin pääkonttoriimme Ruoholahteen.
Yritys voi hakea innovaatioseteliä liiketoimintansa kehittämiseen seuraavissa tarkoituksissa: älykäs liikkuminen ja liikkuminen palveluna, hyvinvointi- ja terveysteknologia, uudistuva teollisuus, Internet of Things sekä muut älykkään kaupungin kehittämiseen tarjottavat ratkaisut.
Myönnettävien innovaatiosetelien arvot ovat 500, 1000, 2000, 3000, 4000 ja 5000 euroa ja tuki on 100 % (ei omavastuuta). Tuki maksetaan suoraan palveluntuottajalle.
Setelin voi käyttää innovaatiotoimintaan liittyvien asiantuntijapalveluiden hankintaan. Papula-Nevinpat tarjoaa useita räätälöityjä palvelupaketteja. Voit hakea tarjoamiamme palveluita täältä, laita hakusanaksi IPR, patentti tai tavaramerkki.
Syksyn 2017 innovaatiosetelien haku avautuu 4.9.2017, lue lisää innovaatiosetelistä Yritystampereen verkkosivuilta.
Hyödynnä innovaatioseteli kanssamme ja kysy lisää palveluistamme:
Timo Kuosmanen, eurooppapatenttiasiamies, Papula-Nevinpat, Tampere
Puh. 050 524 2414
etunimi.sukunimi@papula-nevinpat.com
Etsimme toimintaamme vahvistamaan patentti- ja tavaramerkkiassistentteja vakituisiin työsuhteisiin pääkonttoriimme Ruoholahteen.
OTK, VT Lotta Ahovaara on aloittanut 4.1.2021 IP-lakimiehenä Papula-Nevinpatin tavaramerkkiosastolla.
Osana Papula-Nevinpatin järjestämää webinaaria, jossa puhujana oli Tomi Konkonen, tämä artikkeli selventää minkälaisia haasteita ohjelmistokeksintöjen patentointiin liittyy tekoälyn ja IoT-järjestelmien aikakaudella, ja kuinka näitä haasteita pystytään ratkaisemaan.
Kvanttiteknologiayritys IQM pyrkii alansa markkinajohtajaksi Euroopassa. Yrityksen vahvuuksia ovat tuotekehitysosaaminen, huipputeknologia sekä kasvava patenttisalkku, jota Papula-Nevinpat auttaa suojaamaan.