Pk-yritys: Nyt voit hakea tukea teollisoikeuksien maksuihin ja kuluihin
Nyt kannattaa laittaa kuntoon tavaramerkki– ja mallioikeussuojaukset sillä vuoden 2023 aikana pienet ja keskisuuret yritykset voivat jälleen saada EUIPOn myöntämää tukea.
Tule mukaan vuoden ensimmäiseen aamiaisseminaariimme torstaina 6.2.2020! IPR-huippuaamumme pureutuu tavaramerkkien maailmaan – mitä sinun tulee tietää Suomen uudesta tavaramerkkilaista ja sen käytännön vaikutuksista. Kerromme myös tavaramerkkitrendeistä Venäjällä havainnollisten case-esimerkkien avulla.
Ohjelma torstaina 6.2.2020, Mechelininkatu 1a, Helsinki:
08.30
Huippuaamiainen katettuna
09.00
Tervetuloa!
Riikka Palmos, tavaramerkkiosaston johtaja, Papula-Nevinpat
09.05
Suomen tavaramerkkilaki – muutosten vaikutukset käytännössä
Jussi Mikkola, EU-tavaramerkkilakimies, Papula-Nevinpat
9.50
Tavaramerkin loukkaus – tuore case-esimerkki Suomen oikeuskäytännöstä
Pauliina Heine, tavaramerkkilakimies, Papula-Nevinpat
10.15
Tauko
10.30
Tavaramerkkitrendit Venäjällä ja Euraasiassa – näin turvaat oikeutesi
Riikka Palmos, tavaramerkkiosaston johtaja, EU-tavaramerkkilakimies, Papula-Nevinpat
11.15
Keskustelua ja seminaarin päätös
Mahdollisuus kahdenkeskisiin keskusteluihin klo 11.45 asti.
Ilmoittaudu seminaariin tästä viimeistään torstaina 30.1.2020.
Nyt kannattaa laittaa kuntoon tavaramerkki– ja mallioikeussuojaukset sillä vuoden 2023 aikana pienet ja keskisuuret yritykset voivat jälleen saada EUIPOn myöntämää tukea.
Miten eurooppapatenttiasimies Matti Ylitalosta tuli IPR-huippuasiantuntija? Lue hänen tarinansa.
Tervetuloa kesätöihin yli sadan IPR-asiantuntijan joukkoomme! Haemme kesätyöntekijää IP Administrator -tehtävään Tampereen toimistollemme.
Tervetuloa kesätöihin yli sadan IPR-asiantuntijan joukkoomme! Papula-Nevinpat on IPR-palveluita tarjoava yritys ja haemme nyt innokasta ja motivoitunutta IPR-alasta kiinnostunutta kesäharjoittelijaa Tampereen toimipaikkaamme.