Tekesin innovaatiosetelirahoitus jatkuu jälleen 7.8.2017 alkaen – panosta yrityksesi tärkeimpään pääomaan

4.8.2017

Tekesin innovaatiosetelirahoitus jatkuu kesätauon jälkeen 7.8.2017. Tekesin lanseeraama innovaatiosetelirahoitus on ollut suosittu yritysten keskuudessa, ja kesäkuuhun 2017 mennessä Tekes oli myöntänyt rahoitusta jo 1800 hankkeelle yhteensä yli 11 miljoonaa euroa. Innovaatioseteli on erinomainen rahoitusmuoto yrityksille, jotka haluavat lisätä osaamistaan innovaatiotoiminnan vahvistamisessa ja hyödyntämisessä sekä kilpailukyvyn parantamisessa.

Tästä voit lukea lisää Tekesin innovaatiosetelistä.

Innovaatiosetelikokeilu jatkuu vuoden 2019 loppuun saakka. Innovaatiosetelirahoituksen hakeminen on helppoa ja selkeätä, ja me luonnollisesti autamme myös hakemuksen tekemisessä. Olethan meihin yhteydessä, jotta voimme yhdessä keskustella yrityksesi innovaatioiden tehokkaammasta hyödyntämisestä: Folke Johansson, patenttiosaston johtaja, folke.johansson@papula-nevinpat.fi.

Ajankohtaista

Tekoäly asiantuntijatyössä – uhka vai mahdollisuus?

Riikka Palmos kertoo kokemuksistaan ja havainnoistaan tekoälyn käytöstä asiantuntijatyössä.

Ukraina palauttaa normaaliolojen säännöt immateriaalioikeuksissa – mitä se tarkoittaa?

Ukrainan teollisoikeuksiin liittyvässä sääntelyssä tapahtuu merkittävä muutos. Ukrainan parlamentti hyväksyi 16. huhtikuuta 2025 uuden lain, joka kumoaa vuonna 2022 voimaan tulleet poikkeukselliset sodanajan immateriaalioikeussäännökset.

Yksinoikeudella: Brändien illallinen -illallistapahtuma huipensi Suuri brändipäivä -tilaisuuden 

Keskuskauppakamari ja IPR-toimisto Papula-Nevinpat järjestivät yhteistyössä illallistapahtuman Yksinoikeudella: Brändien illallinen tiistaina 6.5.2025.